פתרונות פאסיביים

פתרונות המיגון הפאסיביים של חברת ש.ה גורן הם פתרונות שמיועדים לפעול במקרה בו מתחוללת שריפת ליתיום, אך אינם מצריכים הדרכה או פעילות מיוחדת מצד המשתמש. חלקם פועלים לבדם, כאשר מתחוללת שריפה וחלקם מצריכים הפעלה של המשתמש, אך ללא צורך בהכשרה מוקדמת.

הפתרונות הפאסיביים המוצעים על ידינו הם:

חומר גלם לבידוד CellBlockEX

ellBlockEX הינו חומר בידוד העשוי מינרלים, ידידותי לסביבה המיועד להתמודדות עם שריפות מאתגרות במיוחד כמו שריפות של מתכות וסוללות ליתיום. החומר מגיע בצורה של שבבים ובאופן עקרוני מיוצר מזכוכית ממוחזרת )בתוספת מספר מרכיבים מינרליים(. מיועד בעיקר להגנה על סוללות ליתיום, במיוחד בכל הנוגע לשינוע ואריזה.

בידוד – שבבי ה- CellBlockEX שנמסים בבעירה מייצרים שכבה דמוית זכוכית המאפשרת בידוד.
קירור המסת השבבים מאפשרת יכולת ספיחת אנרגיית גבוהה מהבעירה ובכך נוצר אפקט קירור יעיל.
הפחתת פליטת גזים המעטפת הנוצרת מעל אזור הבעירה מפחיתה באופן ניכר את כמות הגזים הנפלטים.
שלילת חמצן מהבעירה בעת התקלחות של סוללת ליתיום, שבבי ה- CellBlockEX נמסים ומייצרים שכבה מעל מוקד הבעירה ומונעים הגעת חמצן אל האש.

קיט כיבוי אישי

כל אחד מאיתנו שהתמודד בעבר עם שריפה כלשהי לבטח למד שמניעת החמצן זו אחת הדרכים היעילות לחנוק את האש ולמנוע מהבערה להמשיך.
ערכה המכילה את כל הכלים הנדרשים לטיפול בשריפות קטנות, לרבות, שריפות ליתיום.

הקיט מגיע בשני גדלים שונים, לנוחיותכם, וכולל:

התיקים קלי משקל, נוחים לאחסון ומאובזרים בכלים להם אתם זקוקים במקרה בופרצה שריפה קטנה, כדי שתוכלו להשתלט עליה במהירות, ללא נזק.

שמיכה חסינת אש

בשל אופייה הייחודי של התלקחות ליתיום, לא ניתן לחנוק את האש באמצעים סטנדרטים. השמיכה חסינת האש שאנו מציעים עשויה בטכנולוגיה ייחודית המיועדת לעמוד בטמפרטורות הגבוהות של שריפת ליתיום, ואף להגן מפני גיצים ופיצוצים שעפים לסביבה במהלך הבערה. אנו מסוגלים לייצר שמיכות בגדלים שונים, לפי צרכי המשתמש, ואף למתג אותן בלוגו החברה הרוכשת. את השמיכה ניתן לאחסן כפתרון כיבוי במשרד, בבית או ברכב.

כרית לכיבוי

כרית מיוחדת המיועדת לכיבוי שריפות של סוללות ליתיום. הכרית מכילה שבבי CellBlockEX . בזמן אשמעטפת הכרית מתכלה ומאפשרת לשבבים המינרליים להגיע אל מקור האש ולהכיל את הבעירה.

אמצעים לשינוע בטוח

הסכנה באחסון ושינוע סוללות באופן לא בטיחותי כבר הוכחה במספר רב של ארועים בעבר. ללא ההפרדה והבידוד המתאימים, ההגנה הנכונה מתנאי סביבה, ואמצעי הבטיחות הראויים, אחסנה או שינוע של סוללות ליתיום תקינות או פגומות עלול להוות סכנה גדולה לבני אדם או רכוש בסביבתן. מארזי ההגנה של סלבלוקס, עשויים חומרים עמידים וכוללים את חומרי הבידוד המיוחדים המיועדים לעמוד במאפיינים הקיצוניים של שריפת סוללת ליתיום. מארזי ההגנה נמצאים כבר

תיקי הגנת התלקחות

התיקים הללו דומים במהותם לארונות האחסון, ואלו למעשה מהווים מקום אחסון לסוללות ליתיום. התיק משרת שתי מטרות אשר מגנות על הסביבה; במקרה בו מתלקחת שריפת ליתיום, התיק חסין האש מסוגל להכיל את השריפה, למנוע ממנה להתלקח אל מחוץ לתיק, ובמקביל, להגן על הסוללה אשר בתוך התיק.
לתיק פתחי אוורור ייעודים ומגני להבה שנועדו למנוע את פריצת הלהבות אל מחוץ לתיק. התיק מהווה פתרון פרקטי, קל ונוח לאחסנה ושינוע של סוללות ולהגנה ובידוד מפני אש.
הוא מתאים הן כפתרון תעשייתי והן כפתרון ביתי נוח, והוא מותאם לאחסנה של מספר סוללות בגדלים שונים.

ארונות אחסון וטעינה​

ארונות האחסון והטעינה הם פתרונות המיועדים להגן על הסביבה מפני שריפת ליתיום. כאשר הסוללות מאוחסנות בבטחה בתוך ארון האחסון, מתבצעות שתי פעולות במקביל – מחד, הסוללה נטענת לפעילות מחודשת לכשתצא מן הארון, ומנגד, באם הסוללה מתלקחת ופורצת שריפת ליתיום, דלתות הארון נסגרות באופן אוטומטי וכך נמנעת התפשטות האש. בארונות פתח אוורור מובנה שנסגר גם הוא במקרה בו מתלקחתשריפה. הארונות שאנו מציעים ורסטיליים במיוחד, וניתן להוסיף אליהם תוספות שונות כגון :שקעי טעינה פנימיים, חלוקה לוקרים פנימיים, קופסת בקרה אשר כוללת מערך גילוי אש, אזעקה ומטף כיבוי ועוד. בנוסף, את הארונות ניתן לעצב באופן ייחודי כדי שיתאימו אל חלל המשרד באופן אסתטי.