מערכות אוטומטיות

העלייה בשימוש בסוללות ליתיום בשנים האחרונות, בשל הטכנולוגיה החדשנית שהן מציעות, היא משמחת, אך היא הביאה עמה תופעת לוואי מצערת – עלייה בשריפות ליתיום.

שריפות אלו אינן מתנהגות כמו שריפות אש רגילות, ועם הכלים הקונבנציונליים לכיבוי אש שקיימים כיום – כמעט בלתי אפשרי לכבות שריפות ליתיום.
בשל כך, כאשר שריפות כאלו אינן מטופלות באופן המדויק להן, הן יכולות להביא להרס וחורבן רב.

כך למשל, שריפת ליתיום בחניון רכבים, בבניין משרדים או בחדרי אחסנה של מוצרים עם סוללת ליתיום כגון אופניים חשמליים, יכולה, בהעדר פתרון מהיר, לגרום לנזק עצום; האובייקט הנשרף, כגון רכב, יכול לבעור שעות ארוכות, סכנת התפשטות השריפה גדלה עשרות מונים, וכאשר השרפה מתרחשת בחניון תת-קרקעי, האש שלא ניתן לכבותה, יכולה לגרום במהרה לפגיעה חמורה ביסודות הבניין ואף לקריסתו. 

המערכות אוטומטיות שאנו מציעים סובב סביב מערכת ייחודית במינה, בעלת יכולות עילאיות בקירור ובידוד שריפות ליתיום במהירות ועם נזק מינימלי – מערכת ערפל מים בלחץ נמוך.
במקרה של שריפות ליתיום, מערכת ערפל המים מטפלת בשלושה היבטים עיקריים – הכלה של האש, קירור ובידוד.

טכנולוגית ערפל המים מייצרת כמות אסטרונומית של שני מיליארד טיפות קטנטנות מליטר אחד של מים. בשל כמות הטיפות הגדולה, שטח המים הבא במגע עם החום גדול בהרבה מאשר במתזים רגילים, וכך מתבצע קירור מהיר.
בנוסף, כמות הטיפות האדירה מייצרת "קיר" מבודד בין האזור הבוער לבין שאר השטח. שטח החתך הגדול של הטיפות מונע את העברת קרינת החום לשאר החלל ועל ידי כך נמנעת התפשטות האש והנזק ממוזער.

השימוש בערפל מים טומן בחובו יתרונות רבים, ביניהם:

כאשר מערכת ערפל המים משולבת עם מערכות גילוי מוקדם שונות, ניתן לקבל הגנה מקסימלית, למנוע נזק רב לנפש או רכוש ולהגן על אתרים בהם ריכוז גדול של סוללות ליתיום.
כל מערכות הערפל שאנו מציעים מאושרות על ידי רשויות הכיבוי בישראל בתקנים המחמירים ביותר, לרבות אישור FM הבינלאומי.

מחלקת ההנדסה בחברת ש.ה גורן מייצרת פתרונות שנתפרים ומתוכננים באופן אישי לפי צרכי הפרויקט, ואנו נשמח להתאים לכם את המערכת הדרושה לפי סוג המבנה שלכם והפעילות המתקיימת בו.